Montaż monitoringu z wykorzystaniem mostu Ubiquiti

W tej realizacji zastosowano łącze bezprzewodowe Ubiquiti Nanostation Loco M5 na odcinku ok. 100m pomiędzy masztem zainstalowanych kamer a domem klienta. Już można zauważyć, że most zadziałał bezproblemowo. Można go sobie tłumaczyć, że jest to rodzaj takiego przezroczystego przewodu, którego nie ciągnięto od masztu do domu klienta. Gdyby zastosowano przewód, to zużycie przewodu mogłoby sięgnąć kilometra. Nie należy też zapominać, że po odcinkach większych niż 100m należałoby zastosować urządzenia wzmacniające sygnał. Zawsze też trzeba mieć na uwadze, która z dostępnych metod będzie najlepsza dla danego przypadku technologicznego. 

Ubiquiti Loco M5 to nowoczesny punkt dostępowy, który pracuje w paśmie 5 GHz i kompatybilny jest ze standardem 802.11a MIMO 2×2. Urządzenie przeznaczone jest głównie do budowy mostów radiowych. Unibiquiti Nanostation Loco M5 oferuję pracę w dwóch trybach – jako router lub jako mostek (bridge). Sprzęt wyposażony jest w interfejs WiFi, który obsługuje tryby: Access Point, Bridge i WDS. Ubiquiti M5 wykorzystywany jest również jako urządzenie zwiększające zasięg sieci WiFi. Urządzenie posiada zintegrowaną antenę dwupolaryzacyjną o zysku 13 dB oraz solidną kartę radiową o mocy 23 dBm.

Trzy kamery, które zamontowano na maszcie u klienta to kamery tubowe do zastosowań zewnętrznych oparte na przetworniku obrazu najwyższej jakości, dzięki której uzyskano 4MPix. Kamera jest wyposażona w obiektyw 2,7mm -13,5mm z funkcją automatycznej regulacji (motozoom – sterowany zdalnie) oraz oświetlacz podczerwieni, zapewniający doświetlenie monitorowanej przestrzeni do 60m. Kamera zapewnia zapis materiału video w 20kl/s.

Jedna z kamer to kamera obrotowa przeznaczona do zastosowań zewnętrznych. Kamera jest oparta o przetwornik obrazu najwyższej jakości, dzieki której uzyskano 4Mpix. Kamera jest wyposażona w obiektyw 4,5 – 135mm z funkcją automatycznej regulacji. Kamera umożliwia 30 krotny zoom optyczny. Wyposażono ją również w oświetlacz podczerwieni zapewniający widoczność w nocy do 100m. Stopień ochrony kamery to IP66. Kamera ta również ma możliwość wyznaczenia stałej trasy, po której będzie się poruszać bez ingerencji użytkownika. Ta funkcja sprawia, że praca tej kamery staje się autonomiczna i może część pracy wykonać za Nas.

Wszystkie te kamery mogą służyć do obserwacji np. magazynów, parkingów, składów, sklepów, hurtowni, itp. nawet w zastosowaniach wewnętrznych. Kamery zostały zasilone przez jeden switch POE o łącznej mocy 120W, gdzie na 1 porcie możemy obciążyć go 30W maksymalnie.

Czas realizacji takiej inwestycji to 2 dni. Zdjęcia naszej pracy poniżej. 

Potrzebujesz monitoringu ? NAPISZ! albo ZADZWOŃ! My to wycenimy a Ty podejmiesz decyzję! :