Montaż monitoringu IP z wykorzystaniem switch’a PoE+.

Kolejna nasza realizacja oraz kolejny zadowolony klient! Zgodnie z oczekiwaniami klienta jego założeniem było monitorowanie terenu posesji wokół domu. W tym celu wykorzystano 7 kamer IP firmy Dahua 4Mpix z 4x zoom optyczny. Te kamery mają w sobie przetwornik obrazu najwyższej jakości, który zapewnia widoczność w nocy nawet do 60m. Każda z kamer została również wyposażona w obiektyw 2,7 – 13,7mm automatycznej regulacji.

Kamery zostały zasilone przez jeden switch POE TP-LINK TL-SG1008MP o łącznej mocy 120W, gdzie na 1 porcie możemy obciążyć go 30W maksymalnie. TL-SG1008MP to gigabitowy przełącznik typu desktop do montażu w szafie rack z ośmioma portami PoE+. Wszystkie 8 portów przełącznika obsługuje standard, który umożliwia automatyczne wykrywanie i zasilanie urządzeń zgodnych ze standardem IEEE 802.3af/at. Takie rozwiązanie pozwala rozszerzyć zasięg sieci przewodowej do miejsc, w których nie ma dostępu do gniazdek lub przewodów zasilających, a gdzie istnieje potrzeba umieszczenia punktów dostępowych lub w tym przypadku kamer IP. Przełącznik ten jest prosty w instalacji i obsłudze. Nie wymaga konfiguracji ani skomplikowanego montażu. Dzięki przemyślanej obudowie i wysokiej jakości transmisji, przełącznik stanowi idealne rozwiązanie do rozbudowy domowej lub biurowej sieci.

Kolejnym wyzwaniem było dla Nas wyświetlenie obrazu z kamer na telewizorze klienta w domu. Ta kwestia wymagała aby poprowadzić przewód UTP od szafy rack aż do telewizora w domu. To był najdłuższy odcinek poprowadzonego przewodu z uwagi na charakterystyczną architekturę domu.  

Czas realizacji takiej inwestycji to 3 dni. Zdjęcia naszej pracy poniżej. 

Potrzebujesz monitoringu ? NAPISZ! albo ZADZWOŃ! My to wycenimy a Ty podejmiesz decyzję!