montaż wideodomofonu

Montaż wideo domofonu Eura z serii Eura Connect

Dobre rozwiązanie = zadowolony klient!

Za nami montaż wideo domofonu z serii Eura Connect, który jest idealnym rozwiązaniem dla jednorodzinnego domu. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolę strefy wejścia na teren posesji. Zestaw składa się z białego białego monitora WiFi, kasety zewnętrzne oraz adaptera sieciowego DC 12V. Oprócz standardowych funkcji, to znaczy komunikacji z osobą odwiedzącą, podglądu otoczenia kamery oraz sterowania ryglem przy wejściu na posesję mamy też możliwość obsługi drugiego wyjścia np. bramy wjazdowej.

Głośnomówiący monitor Eura posiada również wbudowany moduł WiFi o mocy 2dBi, który umożliwia obsługę urządzenia za pomocą aplikacji Eura Connect dostępnej na platformy Android i iOS. Po wywołaniu rozmowy na kasecie zewnętrznej, następuje równoległe wywołanie monitora oraz smartfona wyposażonego w aplikację mobilną, dzięki której mamy możliwość odebrania rozmowy, sterowania ryglem elektromagnetycznym i automatem bramowym, manualnym robieniu zdjęć oraz rejestrowaniu filmów w trakcie trwania połączenia. Ważne jest to, że taką rozmowę możemy odebrać po za domem. Warunkiem koniecznym jest łączność monitora z WiFi w domu i aktywnym dostępem do Internetu. W telefonie wystarczy włączyć dane komórkowe.

Jak to wszystko połączyć?

Wiemy już, że wideo domofon składa się z kasety zewnętrznej oraz monitora. Jak je ze sobą połączyć? Przewodem! Kabel do kasety powinien połączyć się z naszą domową rozdzielnią multimedialną przewodem ziemnym (tzw. czarna izolacja). Następnie z rozdzielni kolejny przewód biegnie do monitora w naszym domu. Nie oszczędzajmy na jakości przewodu = cena. Podczas wyboru przewodu zawsze zostawmy sobie rezerwę żył, które wychodzą z rozdzielni na zewnątrz. Standardowo powinniśmy zastosować przewód od 8 do 10 żył plus drugi przewód na zapas gdyby coś było nie tak. Żyły powinny być od grubości 0,75mm do 1mm i takie są wystarczające. Należy też pamiętać, żeby ten przewód nie był też za długi, maksymalnie instalacja bez wzmocnienia powinna działać do 100m odcinka przewodu.

Kaseta zewnętrzna jako strażnik wejścia

Montowana natynkowo kaseta zewnętrzna to urządzenie o nowoczesnej stylistyce, które posiada błękitnie podświetlany szyfrator. Jakościowo jest to bardzo dobrze wykonany produkt ze stopu aluminium i tworzywa sztucznego, który jest odporny na opady atmosferyczne dodatkowo zabezpieczony daszkiem. Kasetę wyposażono w kamerę rejestrującą obraz w rozdzielczości 700 TVL z obiektywem o polu widzenia 53° w poziomie i 92° w pionie. Wejście na posesję może być realizowane przy użyciu szyfratora wbudowanego w kasetę zewnętrzną poprzez wpisanie zapamiętanego kodu lub za pomocą czytnika zbliżeniowego obsługującego breloki i karty RFID. Dodatkowo kaseta posiada podświetlenie nocne w postaci 5 białych diod LED oraz czujnika zmierzchowego, który aktywuje podświetlenie przy niedostatecznym oświetleniu.

Potrzebujesz zabezpieczyć dostęp na swoją posesję wideodomofonem z zamkiem szyfrowym? Albo chcesz poprawić sobie wygodę w swoim domu?
Zadzwoń! albo Napisz! My to wycenimy a Ty podejmiesz decyzję 🙂